Kaş Makyajı İçin 5 İpucu

5/5 - (45 votes)

Kaş makyajı yüz ifadesini ve bakışları değiştiren en önemli faktördür. Kaş makyajının yapılabilmesi için kullanılan birçok ürün ve uygulanan birçok yöntem bulunur. Mükemmel bir kaş makyajına sahip olabilmek için dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Kaş tipine göre gerekli ürünleri kullanılarak mükemmel kaşlara sahip olabilme imkanı bulabilirsiniz.

5 Adımda Kaş Makyajı

Yüzü en önemli kısımlarından biri olan kaşlara makyajı için dikkat edilmesi gereken en önemli 5 şey;

 • Günlük olarak kaş bakımının yapılması kaş sağlığı için oldukça önemlidir. Daha sağlıklı ve gür kaşlara sahip olabilmek için her gün kaş sağlığı için faydalı ürünleri kullanarak kaşlarınıza bakım yapmanız gerekir.
 • Kaşa en uygun şekli vermeniz gerekir. Bunun için kaşın tepe noktasının belirlenmesi gerekir. Genellikle kaş kahvesinin en üst noktasıdır. Bu tepe noktasında kaş ucuna bir çizgi çekerek çizginin içerisine kalan kısım yumuşak kaş kalemi ile doldurulur. Bu sayede kaşa doğal bir görünüm verilmiş olunur.
 • Kaş başlangıç noktası ve tepe noktası arasına paralel bir çizgi çizerek, çizgilerin arasında kalan kısımlara tik atın. Atacağınız bu tikleri yumuşak bir şekilde kaş kıllarının çıkış yönüne doğru yapın. Bu sayede doğal bir görünüm oluşturmuş olursunuz.
 • Tüm bu işlemlerden sonra kaşları tarayarak boyanan yerlerin fazlalığını almış ve kaşları yumuşatmış olursunuz.
 • Kaşa şekil verdikten sonra şeffaf maskara ile kas şeklini sabitleyerek mükemmel bir kaş şekline sahip olabilirsiniz.
Kaş Makyajı

Kaş Makyajı Yapma Teknikleri

Her insanın yüz şekli ve yapısı farklılık gösterir. Yüz şekline ve yapısına en uygun kaş makyajını yapabilmek için ilk olarak istediğiniz kaş şekline karar vermeniz gerekir. Bunu yaparken öncelik olarak yüz hatlarınıza en uygun kaş şekilleri arasından yeni moda trendlerini takip ederek ihtiyacınız olan kaş şeklini tespit edebilirsiniz. Yıllar geçtikçe moda haline gelen birçok kaş tipi bulunur.

Önceleri ince ip gibi kaşlar kullanılırken bir kaç yıl öncesine kadar moda trendleri arasında kalın ve yukarı taranmış kaş modeli daha çok kullanılıyordu. Günümüzde ise her iki kaş modeli yerine doğal bir görünüme sahip ve ince olmayan kaşlar tercih ediliyor.

Birçok kaş modeli arasından yüzünüze en uygun modeli seçerek yüzünüzün doğal güzelliğini ortaya çıkarabilirsiniz. İnce veya kalın belirgin şekilde olan kaşlar yerine doğal görünümlü kaşlara geçen kadınların bu kaş modeli ile güzelliklerine güzellik kattığı ve yüz güzelliklerini ortaya çıkardığı su götürmez bir gerçektir. Kaş modelinde tercih yapmakta güçlük çeken kadınların kaş şablonlarını kullanarak kaş modeline karar verme imkanı bulunuyor. Hemen hemen her kaş tipi için tasarlanmış olan şablonları kullanarak kaşın boş bölümlerini doldurularak en uygun kaş modelini seçebilme imkanı bulabilirsiniz. Bunun dışında kaş şablonları yerine kaş jeli veya kalemini kullanarak kaş şeklini çizebilir ve boş kısımları doldurabilme imkanı bulabilirsiniz. Oluşturulan kaş şeklini beğenmediğiniz takdirde kolayca silerek yeni bir kaş tipi oluşturabilme imkanınız bulunur.

Kaş Makyajı Kaşa Zarar Verir Mi?

Kaş makyajı için kullanılan ürünler yumuşak uçlu olmadığı takdirde kaşa zarar verebilirsiniz. Sert uçlu ürünleri kullanmanız kas köklerini zarar görmesine hatta dökülmesine bile neden olabilir. Özellikle seyrek kaşlara sahip olan bireylerin bu duruma oldukça dikkat etmesi gerekir. Kaşın alınma şekli kaş makyajını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Kaş doğru şekilde ve doğru miktarda alındığı takdirde mükemmel bir kaş makyajına sahip olabilme imkanınız bulunur. Doğal bir görünüm için kas çevresinde çıkan minik tüyleri almanız yeterli olacaktır. Bu durumda kaş şekillendirici ihtiyacınız olmaz.

Kaş Makyajı İçin Gerekli Malzemeler

Yüz güzelliği için en önemli makyajlardan biri olan kaş makyajı için bir çok ürün seçe neyi bulunur. Bunlardan bazıları kaş farı, kaş maskarası ve kaş kalemi ürünleri olarak gruplara ayrılır. Kaşa en uygun ürünü en uygun şekilde uygulayarak mükemmel kaşlara sahip olunabilir.

Bu ürünleri kullanırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kaş rengine uyumlu ürünü seçmektir. Kas renginden koyu veya açık tona sahip ürünleri seçmeniz durumunda istenen görünümü elde etmeniz oldukça zordur.

Kaş Kalemi İle Kaş Makyajı

Kaş makyajını yeni başlayacak olan bireylerin, kullanımı oldukça kolay olan kaş kalemlerini tercih etmesi gerekir. Oldukça yumuşak bir yapıya sahip olan kaş kalemleri sürüldükten sonra içerisinde bulunan pudra katkısı ile birlikte kolayca dağılabilir. Kaş kalemi uygulaması gerçekleştikten sonra kaşa doğal şeklinin verilebilmesi için kaş fırçası kullanılabilir. Tüm bu işlemler uygulandıktan sonra kaşın üstüne ve altına ince bir çizgi çekerek kaşlara daha çok belirgin olması sağlanabilir.

Kaş Farı İle Kaş Makyajı

Kaşlarında büyük boşluklar bulunan kişilerin kullanımı için oldukça uygundur. Bu ürünlerin bazıları kendiliğinden fırçalı olmakla birlikte, bazıları için yumuşak kesik uçlu fırçalar kullanılabilir. Uygulama öncesi kaşlar taranarak yalnızca kaş boşluklarının doldurulması şeklinde uygulanmalıdır. Kaş boşluklara ile birlikte kaçta boyandı takdirde oldukça koyu bir görünüm ortaya çıkar. Doğal bir görünüm elde edebilmek için işlemin aşağıdan yukarıya doğru yapılması gerekir. İşlem uygulandıktan sonra kaşların taranması gerekir.

Kaş Maskarası İle Kaş Makyajı

Kaşlarının dolgunluğundan ve miktarından memnun olan kadınların kullanması gereken tek ürün kaş maskarasıdır. Kaş tüylerinin belirginleştirilmesi ve sabitlenmesi için kullanılır. Kaş renginize en uygun kaş maskarasını seçerek doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Gün boyunca kaşlarınızın sabit bir şekilde durmasını istiyorsanız kaş maskarası en doğru tercihtir.

Kaş Makyajı

Kaş Sabitleyici Nedir?

Saç spreyi gibi kaşların dağınık şekilde durmasını engelleyen ürünlere verilen addır. Dikkat çekici yüz ifadesi oluşturmak için kullanılan ürün, yorgun bakışları ortadan kaldıran en etkili üründür. Bu ürün tipini tercih ederken ürünü uzun süre kalıcı olması ve kaçta beyazlık bırakmaması en çok dikkat edilmesi gereken durumdur.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Kaş sabitleyici dağınık şekilde duran kaşların bu görünümünü ortadan kaldırarak sabitlenmesini sağlar. Gözlerin dinamik Bir görünüm kazanmasını sağlayan kaş sabitleyiciler yorgun bakışların ortadan kaldırılmasına katkı sağlar. İçeriğinde bulundurduğu birçok vitamin ile kaşlara sağladığı güzel görünümün yanında, kaş sağlığına da katkıda bulunur.

Kaş Sabitleyici Çeşitleri Nelerdir?

Birçok formda kaşın sabitlenmesi için kullanılan ürün mevcuttur. Piyasaya kaş sabitleyici ürün olarak çıkan ilk ürün tipi kaş sabitleyici jeldir. Hemen akabinde kadınların kullanımı için kaş sabitleyici kalem ve kaş sabitleyici sabun ürünleri piyasaya sürülmüştür. Son zamanlara rimel formatında üretilmesi ile birlikte piyasada birçok çeşit kaş sabitleyici ürün bulunur. En çok tercih edilen kaş sabitleyici ürün türü kaş sabitleyici waxtır.

Kaş Makyajında Kaş Sabitleyici Jel Kullanımı

Genellikle şeffaf renkte bulunan kaş sabitleyici jel kaşlara hafif hafif dokundurularak uygulanır ve tüm gün kasların ideal şekilde durmasını sağlar. Doğal görünüm elde edilebilmesi için kullanılan en etkili üründür.

Kaş Makyajında Kaş Sabitleyici Wax Kullanımı

Kaş sabitleyici wax kullanım süresi ve etkisi en fazla olan üründür. Doğal görünüm elde edilebilmesi için kullanılan bu ürün en etkili ürünlerden biridir. 50 ml bir ürünün kullanım süresi bir yılı bulabilir. Fırça ucunun hafif şekilde waxa değdirilmesi ve kaşa sürülmesi ile tüm gün sabit kaşlara sahip olabilme imkanınız bulunur.

Kaş Makyajında Kaş Sabitleyici Sabun Kullanımı

Kadınlar tarafından pek tercih edilmeyen bir kaş sabitleyici ürünüdür. Tercih edilmeme sebebi kaşa uyguladıktan sonra çok fazla beyazlık bırakması ile kötü bir görüntü oluşturmasıdır. Bunun dışında her ne kadar kaş sabitleme ürünü de olsa günün tamamında kaşın istenen ve sabit şekilde durmasını sağlayamayabilir. Bu ürünü kullanacak olan kadınların ürünü kesinlikle yanında taşıyarak gün içerisinde uygulaması gerekir.

Kalıcı Kaş Makyajı Nedir?

Günlük olarak kaş makyajı yapmak istemeyen kadınlar için kalıcı kaş makyaj uygulaması bulunur. Bu yöntem bitkisel olarak üretilmiş doğal boyaların iğne yardımı ile istenen kaş şeklinin elde edilmesi için uygulanır. Bu doğal ve bitkisel boya deri üst kısmında bulunan epidermise uygulandığından dolayı sonsuza kadar kalıcı şekilde kaş şekli elde etmenizi sağlamaz. Ancak uzun süre doğallığını ve kalıcılığını korur. Kaş derisi yenilendikçe boya kendiliğinden silinir. Kalıcı kaş makyajının cilde hiçbir zararı yoktur.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır?

Özellikle son günlerde oldukça fazla kullanılan kıl tekniği ile kalıcı bir kaş makyajı elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Kalıcı kaş makyajını;

 • Kaşlarının kalın olmasını isteyenler
 • Kaşlarının mevcut şeklinden memnun olmayanlar
 • Fazla çalışanlar veya fazlaca spor yapanlar
 • Kaş makyajı için harcayacak zamanı bulamayanlar
 • Kaş içerisinde veya kaşın yakın çevresinde bulunan yara izlerini kapatmak isteyenler
 • Aşırı şekilde kaç dökülmesi yaşayan veya Kaşlarınla seyreklik bulunanlar

Bu yöntem ile istediği ve arzuladığı kas şekline sahip olabilir.

Yorum yapın