Kaş Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

5/5 - (1 vote)

Bazılarımız doğal olarak kusursuz dolgun kaşlara sahipken, bazılarımızın bu konuda biraz desteğe ihtiyacı olabilir. Kaşlarımızın durumu ne olursa olsun hepimiz kaş sabitleyici ürünlerden yararlanabiliriz. Vibesoo kaş sabitleyici hakkında kullanıcı yorumlarına geçmeden önce konu üzerinde bilgi vermek istiyoruz.

Sözgelimi, kaşlarınız seyrekse ve boşlukları doldurmak için bir kaş ürününe ihtiyacınız varsa, kaşlarınızda biraz daha dolgun bir görünüm istiyorsanız ya da kaşlarınıza daha düzgün bir şekil vermek istiyorsanız kaş sabitleyici ürünler ile harikalar yaratabilirsiniz. Piyasada satılan kaş sabitleyicileri kullanımı kolay, kaşlara derinlik veren ve istenilen şekli kazandırma özelliğine sahip ürünlerdir.

Kaş Sabitleme Nedir? Kaş Sabitleyici Ne Yapar?

Şeffaf kaş jelleri kaşları yukarı doğru tarayarak, şekle girmesini ve düzelmesini sağlar. Böylece günlük yaşamın karmaşasında kaşların düşmesi ya da dağılması imkansız hale gelir. Kaş makyajının tamamlanmasından sonra kullanılan kaş sabitleyici transparan jeller ise hem makyajı korur hem de makyajınızın daima taze görünümlü kalmasını sağlar.

Kaş Sabitleyici Nasıl Kullanılır?

Transparan kaş jelleri genellikle tek başına ya da kaşlar doldurulduktan sonra onları sabitlemek için uygulanır. Kaş sabitleyici kullanmadan önce kendi kaş renginize uygun bir kaş kalemi ile kaşlarınızı doldurun. Daha sonra kullanacağınız şeffaf bir kaş jeli ile de kaşlarınızı yukarı doğru sabitleyin. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Makyaj Rutininize Neden Kaş Sabitleyici İlave Etmelisiniz?

Güzellik ürünlerini yakından takip edenler, yaptıkları makyajın görünümünü tümüyle değiştirecek bir ürün bulmanın çok hoş bir duygu olduğunu bilir. Bu bakış açısından hareketle son yıllarda kaş sabitleyici ürünlerin günlük makyajın vazgeçilmezi haline geldiğini söyleyebiliriz. Kaş sabitleyici ürünler arasından sizin için doğru olan seçim yaparsanız muhteşem sonuçlar alabilirsiniz.

Kaş sabitleyici ürünler maskara, sabun ya da mum gibi farklı formlarda üretilmiş olabilirler. Düzensiz görünümlü kaşlarınızı gün boyu kalıcı olacak şekilde şekillendiren bahse konu ürünler kaşlarınızın doğal görünümünü korur ve yüzünüze derinlik katar. Kaş sabitleyiciler renkli veya renksiz olabilir.

Yüzünüzü çerçeveleyen kaşlarınıza daha fazla dikkat çekmenin kesinlikle yanlış bir tarafı yok.  Hızla gelişen makyaj endüstrisinde kaş sabitleyici ürünler de tıpkı fondöten, ruj ya da rimel gibi kendilerine kalıcı bir yer edinmiş bulunuyor. Bu yazıda kaş sabitleyici ürünlerin çeşitli özellikleri ve nasıl kullanabileceğiniz hakkında derlemiş olduğumuz bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Kaş Sabitleyici Kaşları Döker Mi?

Kaş sabitleyicilerin genel olarak kaşları dökme eğilimi yoktur. Kaş sabitleyici ile elde edeceğiniz görüntüyü daha kısa yoldan kaşlarınıza saç spreyi sıkarak da elde edebilirsiniz. Fakat unutmamak gerekir ki, saç spreyinin geleceğe dönük olarak kaşları dökme potansiyeli vardır.

Kaş sabitleyici ile birlikte kaş wax ya da kaş sabitleyici sabun ürünlerini kullandıktan sonra, kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Böylece daha genç bir görünüm elde edersiniz.

Elinizin Altında Kaş Sabitleyici Yoksa Ne Yapabilirsiniz?

Eğer yerinde durmayan sağa sola dağılan ya da aşağı doğru dökülmüş gibi duran kaşlardan şikayetçi iseniz ve elinizin altında hemen ulaşabileceğiniz bir kaş sabitleyici yoksa, kalıp sabun size yardımcı olur. Hafifçe nemlendirdiğiniz sabunla sabitlediğiniz kaşlarınız, ovalamadığınız sürece bütün gün aynı biçimde kalacaktır.

Sabunla Kaş Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaşlara dolgu ve kaş sabitleme işlemi yapmak için, takip etmeniz gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle kaş fırçasını bir miktar suda bekletin.
 • Daha sonra fırçanın üzerine bir miktar sabun sürün.
 • Sabun çok az köpürmeye başladığında, fırça ile kaşlarınızı düzgünce yukarı doğru tarayın. Sabunun yapışkanlığı sayesinde taramış olduğunuz kaşlar daha dolgun bir görünüm elde edecektir.
 • Böylece daha sonra kullanmak için bir sabitleyici jel veya kaş maskarasına ihtiyaç duymazsınız.

Kaş Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Kaş şekillendirme yapmak istediğinizde, izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:

 • Öncelikle kaş fırçası ile kaşlarınızı yukarı doğru tarayın.
 • Kaşlarınızda  batık tüyler varsa onları makasla kesin.
 • Kaş fırçası kullanarak, kaşlarınızı önce aşağı doğru tarayın.
 • Kaş kemiğinizin altındaki fazla, gereksiz kılları bir cımbız yardımı ile alın.
 • Kaşlarınızın arasında yer alan fazla tüyleri de cımbızla alın.

Sabunla Kaş Düzeltme Uygulaması Kaşlarınızı Döker Mi?

Birçok insanın sabunun kaşları dökeceğine dair bir inancı var. Bu nedenle cevabı hemen verelim: Hayır, sabunla kaş düzeltme uygulaması kaşları dökmez! Sabunla kaşlarınıza şekil verdikten sonra gün içinde gözlerinizi ya da kaşlarınızı ovalamadığınız takdirde kaşlarınız düzelttiğiniz şekilde kalır.

Sabun Sıcaklık Nedeniyle Erir Mi?

Sabun yaklaşık 60 derecede erir. Yani sabunun erimesi için çok yüksek ısıya gerek yoktur. Eğer kaşlarınızı sabitlemek için gliserinli bir sabun kullanmayı düşünüyorsanız, erime aşamasında sabunun bulunduğu kabı kapalı tutmanızı öneririz.

Kaş Jeli Kullanmanın Amacı Nedir?

Kaş jeli hem pratik, hem de kullanımı kolay bir üründür. Kaş jeli kaşların şekillendirilip, doldurulduktan sonra sabitlenmesi amacı ile kullanılır. Kaş jelinin kullanmanın sağladığı diğer avantajlar şunlardır:

 • Kaş jeli kaşların görünümünü düzeltir
 • Kaşlarınızı daha belirgin ve çarpıcı bir hale getirir.
 • Kaşların doğal bir görünüm almasını sağlar.  
 • Bir gün boyunca kaşlarınıza sizin vermiş olduğunuz şekli, sabit tutar.

Evde Kaş Şekillendirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaşlarınızı evde şekillendirmek için izlemeniz gereken basamaklar şunlardır:

 1. Öncelikle kaşlarınızın uzun kısımlarını çizin.
 2. Daha sonra kaşlarınızın uçlarını çizin.
 3. Kaşınızda beliren eğrinin altını bir aydınlatıcı kullanarak aydınlatın.
 4. Kaşlarınızın genel uzunluktan daha uzun olan kılları alın ya da kesin.
 5. Kaşlarınızın üst ve alt çizgilerini çizin.

Doğru Kaş Şekli Nasıl Belirlenir?

Kaşlarınızı alırken dikkat etmeniz gereken bir oran vardır. Burundan yukarı doğru kaşınızın 3/2’si yukarı doğru olmalı kalan kısmın 1/3’ü ise aşağı doğru inmelidir. Eğer kaşınızın iç kısmı çok kalın ve dış kısmı çok ince ise kaşlarınızı bir kaş kalemi kullanarak ortaya doğru düzeltin. Kaşlarınızı alırken, mutlaka çıkış yönüne doğru alın. Kaş şekillendirmeye daima alt kenardan başlayın.

Kaşlarınızı Alma İşleminden Önce Ne Yapılmalıdır?

Sıcak bir duş aldıktan sonra cildinizdeki kıl kökleri ve gözenekler rahatlar. Böylece kaşlarınız daha kolay alınır. Bu sayede kaşlarınızı aldıktan sonra cildinizde yoğun kızarıklık ve hassasiyet oluşmaz.

Şeffaf Maskara Kaş Sabitleyici Olarak İşe Yarar Mı?

Şeffaf maskara hem kaş jeli, hem de kaş sabitleyici olarak kullanılabilir. Şeffaf maskara kullanarak kaşlarınızı makyajlı gibi görünmeden düzenleyerek, hafifçe koyulaştırabilirsiniz. Makyaj uzmanları ‘’Şeffaf maskarayı kaşlarınız için kaş jeli yerine kullanarak kaşlarınızı sabitleyebilirsiniz.’’ diyorlar.

En iyi Kaş Sabitleyici Vibesoo Kaş Sabitleyici Kullanıcı Yorumları

Kaş sabitleyici kullanan çeşitli tüketicilerin bu konudaki bazı yorumları şöyledir:

 • Eğer benim gibi sürekli düşen asla dik durmayan ve her birinin yönü farklı olan kaşlarınız varsa kaş sabitleyici ürünler sizin için kesinlikle mükemmeldir. Kaş sabitleyici ürünlerin satışa sunulmasıyla birlikte önemli bir sorundan kurtuluş oldum.
 • Kaş sabitleyici ürünler son zamanlarda çok ciddi şekilde geliştiler. Üstelik ürünlerin kalıcılığı 7 ila 8 saat olduğu için bütün gün bu konuda endişelenmeme gerek kalmıyor.
 • Piyasada satışa sürülen kaş sabitleyici ürünlerin pek çoğunda kaşları besleyici ve çoğaltıcı etkileri bulunuyor. Bu nedenle makyaj rutininize eklemeniz yararlı olacaktır.

Yorum yapın