Azelderm Krem Kullananlar Ve Hakkında Yorumları

Cilt sağlığına ve parlak görünümüne önem verenlerin doktor tavsiyesi ile kullandığı krem çeşitlerinden birisi azelderm krem ürünleridir. Azelderm krem kullananlar ve hakkında yorumları paylaşanlar, kullanım şekli ve gördükleri faydalar hakkında bilgi veriyor. Yapılan yorumlarda, ciltteki sivilceleri ve lekeleri yok eden krem olduğu ve en çok tercih edilenler arasında yer aldığı belirtiliyor. Sivilce sorunlarından dolayı cildiye uzmanlarına muayene olanlar, uzmanların tavsiyesi üzerine azelderm kullanarak istedikleri cilt görünümüne kavuşabiliyorlar.

Azelderm Krem Nedir?

Azelderm krem, malezma ve sivilce tedavisinde kullanılan üründür. İçeriğinde %20 azelaik asit bulunuyor ve cilt üzerine uygulandığında kısa sürede sivilce etkilerini ortadan kaldırıyor. 30 gr tüpler içerisinde sunuluyor ve diğer sivilce ilaçlarına göre etken madde miktarı biraz daha fazladır. İlk kullanımda bile sivilceleri kurutmaya ve yok etmeye başlıyor. Düzenli kullanımlarda, sivilce ve leke etkilerini yok ederek cildin daha düzgün bir görünüme kavuşmasını sağlıyor. Kullanıcılarının büyük bir bölümü ergenlik döneminde sivilce sorunu yaşayan gençlerden oluşuyor.

Azelderm Krem Etken ve Yardımcı Maddeleri

Cilt sağlığı için kullanılan kremlerin etken ve yardımcı maddeleri istenilen sonucun elde edilebilmesi için büyük önem taşıyor. Azelderm krem ürününün etken maddesi azelaik asittir ve 1 gram içerisinde 200 mg azelaik asit bunuluyor. Bir tüp içerisindeki etken madde oranı %20 oranındadır. Yardımcı maddeler arasında, setostearil alkol, disodyum, sklometikon, izopropilmiristat, polisorbat 20. polisorbat 80 yer alıyor. Etken ve yardımcı maddeler, sivilce tedavisi, ciltte renk dengesinin oluşması gibi etkilere sahiptir.

Azelderm KremPin
Azelderm Krem

Azalderm Krem Etkileri Nelerdir?

Kullanıcı yorumları ve ilaçla ilgili yapılan açıklamalarda, insanlar azalderm kremin etkilerinin neler olduğunu öğrenebiliyor. Cilt sorunlarına karşı güvenle kullanılabilen krem türüdür. Azelderm kremin etkileri şunlardır.

 • Sivilce oluşumuna neden olan akne bakterilerini öldürür,
 • Ciltte oluşmuş olan sivilceleri yok eder,
 • Cilt üzerindeki çukurları düzeltir ve daha pürüzsüz bir görüntü oluşturur.
 • Cilt lekelerini giderir,
 • Gül hastalığı bakterilerini yok eder,
 • Koyu renkli lekelerin giderilmesini sağlar,
 • Cildin yenilenmesini sağlar,
 • Uçuk lekelerinin giderilmesinde etkilidir.

Kullanım etkileri, kişiye ve kullanım amacına göre değişebiliyor. Cilt bakımında, cilt üzerindeki ölü dokunun atılmasını ve cildin yenilenmesini sağlar.

Azelderm Nasıl Kullanılır?

Cilt sağlık sorunu türleri ve uygulanacak tedaviye göre doktorlar, nasıl kullanılacağı yönünde açıklamalarda bulunur. Doktor açıklaması olmadığı durumlarda azelderm krem kullanımı için şunlar öneriliyor.

 • Krem sürülecek cilt temizlenir ve kurulanır,
 • Azelterm krem, cilt yüzeyine fazla bastırmadan ovalama yaparak sürülür,
 • Günde iki defa ve her defasında nohut büyüklüğünde krem kullanmak yeterlidir,
 • Her uygulama sonrasında eller yıkanmalıdır,

Bu kullanma önerileri, ilaç prospektüsünde yazdığı gibi satın alırken eczacınızda açıklama yapacaktır.

Azelderm Krem Kimler Kullanmalı

Cilt sorunu tedavilerinde kullanılan bir ilaç türüdür ve etken maddelerin göstermiş olduğu etki ile tedaviler gerçekleşiyor. Etken maddelerin yan etki oluşturmaması için kimlerin kullanacağı konusuna dikkat edilmelidir. Azelderm krem ürünü, 12 yaşından küçük çocuklar için önerilmiyor. Bu çocukların ciltlerinde farklı aplikasyon görülebileceği belirtiliyor. Yetişkin ve etken madde alerjisi olmayanlar, azelderm krem kullanarak cilt tedavilerini ve bakımlarını yapabilirler.

Azelderm Kremi Kimler Kullanmamalı?

Azelderm kremi kimlerin kullanması gerekti kadar kimlerin kullanmaması gerektiği de önemli konulardan birisidir. 12 yaş altı çocuklar kullanmamalıdır. Hamile bayanların kullanmalarına ise doktor karar verir. Cilt tedavileri sırasında gebelik durumu varsa bu konu mutlaka doktora bildirilmelidir. Emziren bayanlarda doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır. Azelterm krem etken maddesi, anne sütüne geçebiliyor ve bu durumda olanların kullanmamaları gerektiği belirtiliyor.

Azelderm Krem Kullanım Süresi

Cilt sorunlarının tedavisi için önerilen azelderm krem ürünleri düzenli kullanıldığında olumlu etkiler gösterebilecektir. Doktorun tavsiye ettiği şekilde sürekli ve düzenli kullanılmadığında istenilen sonuca ulaşmak zorlaşabilecektir. İlacın etki süresi kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Ciltteki sorunun derecesi, cilt yapısı etkileyici unsurlardır. Cilt sağlığı tedavileri için en az 12 hafta en fazla ise 1 yıl kullanılması tavsiye ediliyor. Azelderm krem kullanılmaya başladıktan yaklaşık 4 hafta sonra etkisi ortaya çıkmaya başlar.

Azelderm Krem Yan Etkileri

Azelderm krem için yan etkilerden bahsedilmese bile az da olsa görülme ihtimali olabilen bazı yan etkileri vardır. Her kullanıcı, yan etkilere karşı önlemini almalı ve nelerle karşılaşabileceğini bilmelidir. Azelderm krem yan etkileri şunlardır.

 • Ciltte kızarıklık,
 • Ciltte yanma,
 • Ciltte alerji tepkiler,
 • Ciltte kuruluk, soyulma, tahriş, renk değişikliği ve ağrı,
 • Yüzde şişme ve döküntü,
 • Deride uyuşma hissi ve pullanma,
 • Ürtiker,

Bu yan etkilerin görülme ihtimali çok düşüktür. Yan etkilerin oluştuğunu görenler hemen doktora başvurmalı ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlamalıdır.

Azelterm Krem Kullanımı İle İlgili Bilgiler

Azelderm hakkında bilgilere ve kullanıcı yorumlarına ulaşmak isteyenler, kullanım ve etkileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyor. Azelderm krem kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken hususlar arasında şunlar yer alıyor.

 • İlaç etken maddesine alerjisi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır,
 • Krem miktarını fazla kullanmak, iyileşmeyi hızlandırmaz yavaşlatır.
 • Tahriş olmuş ciltlere uygulanmamalıdır.
 • Güneş yanığı ve rüzgar yanığı durumlarında azelderm krem kullanımına ara verilmelidir.
 • Ağız, burun ve göz bölgelerine temas ettirilmemeli, etmesi durumunda bol su ile yıkanmalıdır.
 • Hamile ve emziren bayanlar doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır.
 • Yanık, isilik ve egzamalı cilt durumlarında kullanılmamalıdır,

Azelderm kremler doktor tavsiyesi dışında kullanılmamalı ve eczaneden satın alırken, kullanımla ilgili tüm detaylar öğrenilmelidir.

Azelderm KremPin
Azelderm Krem

Azelderm Muadili Ürünler Var Mı?

Sağlık için kullanılan tüm ilaç türlerinde muadil ürünler bulunuyor. Azelderm krem ürünün muadilleri bulunuyor ve eczanelerde bulunmadığı zamanlarda kişilere muadilleri öneriliyor. Azelderm krem için muadil olarak önerilen ürünler arasında, Finacea jel ve skinoren krem yer alıyor. Muadil, eş değer demektir ve aynı etken maddelere sahip olduğunu gösterir.

Azelderm Krem Kullanmak İşe Yarıyor Mu?

Azelderm kullanıcı yorumları incelendiğinde, tüm kullanıcılar, işe yaradığından bahsediyor. Yapılan araştırmalarda, gül hastalığı, sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarında iyi sonuçlar verdiği belirtiliyor. Hiçbir ilaç türünde %100 tedavi garantisi yoktur. Azelderm krem etkileri de kişinin cilt yapısına ve yaşanılan sorunun boyutuna göre farklı etkiler gösterebiliyor. Genel olarak cilt sağlığı açısından işe yaradığı ve kullanıcıların büyük bölümünün istenilen sonuca ulaştığı belirtiliyor.

Sivilce Tedavileri İçin Etkili Mi?

Azelderm krem etken ve yardımcı maddeleri, cilt sorunlarından sivilcelerin tamamen kurutulması ve tedavi edilmesi için büyük etkiye sahiptir. Orta şiddetli sivilceler için büyük etki gösteriyor ve hızlı iyileşmelerin gerçekleşmesini sağlıyor. Tüm sivilce türü tedavilerinde istenilen sonucun elde edilebilmesi için düzenli olarak kullanılması gerekiyor.

Azelderm Krem Sivilce İzlerini Gideriyor Mu?

Ergenlik döneminde yaşanan sivilceler, bazı kişilerin ciltlerinde çukurluklar oluşturabiliyor. Azelderm krem, cilt yenileme özelliğine sahip olduğu için sivilce nedeniyle oluşan çukurların düzeltilmesini de sağlıyor. Etken madde etkisi ile cildin tamamen yenilenmesini ve pürüzsüz bir yapıya kavuşmasını sağlıyor. Erkek ve bayanlar, her zaman pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor ve azelderm krem ürünlerini kullanmayı tercih ediyor.

Cilt Lekelerinin Giderilmesi

Ergenlik ya da farkı dönemlerde ciltte oluşan sivilceler iyileştikten sonra da cilt üzerinde lekelere neden olabiliyor. Sivilce izlerinin kalıcı olarak geçmesini sağlayan en etkili ürün azelderm kremdir. Tüm kullanıcılar, cilt lekelerinin giderilmesi konusunda çok iyi sonuçlara ulaşabiliyor. Tüm kullanıcı yorumlarında cilt lekelerinden hızlı bir şekilde kurtardığı belirtiliyor.

Azelderm Krem Reçete İle Alınabiliyor Mu?

Azelderm krem doktor tarafından reçete edilebiliyor ve geri ödeme ilaç listesinde olduğu için devlet tarafından karşılanıyor. Düzenli kullananlar isterlerse eczanelerden reçetesiz de satın alabiliyorlar. Her kullanıcı, doğru kullanım yöntemlerini bilmeli ve istediği faydayı görebilmek için düzenli kullanmalıdır.

Azelderm Krem Kullanıcı Yorumları

Azelderm krem kullanıcı yorumları, yeni kullanmak isteyenlere yol göstermekte ve faydaları hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır. Kullanıcı yorumları ve görüşleri, yeni kullanıcılara her zaman ışık olacaktır.

Yapılan yorumlardan bazıları şöyledir;

 • Semra: Azelderm krem kullanmaya başladıktan sonra hem sivilcelerden hem de sivilcelerin oluşturmuş olduğu izlerden kurtuldum. İstenilen etkili görebilmek için çokça kullanmak fayda vermiyor. Belirtilen miktarda düzenli kullanmalısınız.
 • Duygu: Azelderm krem kullandığınızda güneşten uzak durmalısınız. Kullanmaya başladığımda, ciltte soyulma yaptı ve cilt renginin açılmasını, lekelerin tamamen giderilmesini sağladı. Herkese tavsiye ediyorum.
 • Mert: Uzun süre siyah noktalarla başım beladaydı. Azelderm krem kullanmaya başladım ve kısa sürede siyah noktalardan kurtuldum ve şimdi daha düzgün ve parlak bir cilde sahibim. Sivilce ve siyah nokta konusunda oldukça etkili.
5/5 - (35 oy aldı)
Yorum yapın

1