Kaş Sabitleyici Kullananlar ve Öneriler

5/5 - (45 votes)

Yüz makyajında en önem verdiğimiz bölge göz ve çevresidir. Aslında yapılan tüm makyajlar bakışlarımızı etkilemesi için olduğunu söylemek mümkün. İşte tam burada kaş sabitleyici ürünler karşımıza çıkıyor. 2021 Yılının yaz aylarında bir çok marka kaş şekillendirme üzerinde ürünlerini piyasaya sürdü. Her zaman söylediğim gibi rekabet iyidir. Çünkü her marka birbirlerinin ürünlerinin üzerine eklemeler yaparak çok daha iyi ürünler ortaya çıkardı.

Kaş Sabitleyici Nedir?

Kaş sabitleyici jel 2021 yılında başlayan bir kaş makyajı trendidir. Saç spreyi yada saç jolesi gibi işlevi olan kaş sabitleyiciler kaşların dağınık durmasını ve düşmesini engellemektedir. Dikkat çekici bakışlara sahip olmak için son derece etkili olmakta. Yorgun bakışlardan sıkılanlar için etkili bir kaş makyajı yöntemidir.

Farklı yapılarda üretilen kaş sabitleyicilerinin en önemli noktası sürüldükten sonra kaşlarda beyazlık bırakmaması ve uzun süre kalıcı olmasıdır. Doğal görünüm sağlayabilmekte en önemli tercih sebeplerinden biri olmakta.

Kaş Sabitleyici Çeşitleri

Kaş sabitleyicilerinde rekabetin artması ile beraber farklı formlarda piyasaya sürüldü. Başlarda kaş sabitleyici jel formatında piyasaya çıktı. Ardından kalem ve sabun derken rimel formatında son buldu diyebiliriz. Ancak en etkilisi hangisi diye soracak olursanız. Her birinden kullandığım için şunu çok açık söyleyebilirim ki wax formatı en etkili olan formatıdır.

1. Kaş Sabitleyici Jel

Kaş sabitleyici Jel formların renkleri genelde şeffaf olmakla beraber fırçanızı ufak dokundurmanız tüm gün için ideal kullanıma yetmekte. En dikkat etmemiz gereken konu doğal bir görünüm sağlamak konusunda da en etkilisi diyebilirim.

2. Kaş Sabitleyici Wax

Uzun kullanım süresi ve en çok dikkat etmemiz gereken konu doğallıkta en başarılı tercihimiz wax formatı diyebilirim. 50 ML boyutundaki ürünleri ortalama 1 sene her gün kullanımınızda dahi yetecektir. Fırçanızı wax’a dokundurup çekmek tüm gün düşmeyen kaşlara sahip olmak için yeterli olacaktır.

3. Kaş Sabitleyici Sabun

Pek tavsiye etmediğim bir ürün formu sebebi ise kaşlarınızda en fazla beyazlık bırakan kaş sabitleyici türüdür. Bunun dışında tüm gün sabitleme konusunda da yetersiz kalmakta. Eğer bu formda almayı düşünürseniz ürünü çantanızda taşımakta fayda var.

En Kalıcı Kaş Sabitleyici

Geçtiğimiz yıl kaş sabitleyicilerin ilk çıktığı dönenmden bu yana kullandığım ürün Vibesoo Kaş Sabitleyici ürün kullandığım en kalıcı ve en doğal görünüm sağlayan kaş sabitleyicisi oldu. Ortalama 10’a yakın markanın kaş şekillendirici ürünlerini kullandım. Ancak Vibesoo markasının ürün içeriğinde hint yağı yer almakta. Hint yağı kaşlarınızı besler ve gürleştirir. Bu sayede kaş sabitleyici kullanmadığınız dönemde bile parıldayan ve dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Hergün makyaj yapmayan birisi olarak canlı bir şekilde kaşlarımın parıldayan görünüme geldiğine canlı şahit oldum diyebilirim. Fiyat performans ve müşteri ilişkileri deneyimimden ötürü tavsiyemi dikkate alabilirsiniz.

Kaş Sabitleyici Fiyatları

29 TL’den 200 TL’ye kadar birçok fiyatta kaş sabitleyici bulabilirsiniz. Özellikle trendyol gibi pazaryerlerinden satın alım yapıyorsanız ürünü resmi satıcının satmasına özen göstermenizde fayda var. Hem fiyat hemde müşteri desteği almak için satın alım yapacağınız markanın doğrudan yetkilisi ile muhattap olmuş olursunuz.

Kaş Sabitleyici ve Şekillendirici Video

Alt bölümde kaş makyajı konusunda uzman Didem hanımın kaş sabitleyici videosunu izleyerek hız bir ön bilgi alabilirsiniz.

YouTube video

En İyi Kaş Sabitleyici Markaları

Sizler için son 1 senedir kullandıklarım arasında birkaç kaş şekillendirici marka tavsiyesinde bulunmak istiyorum.

Vibesoo Kaş Sabitleyici

Vibesoo Kaş Sabitleyici
Vibesoo Kaş Sabitleyici

Vibesoo markasını tavsiye etmemdeki en büyük etken ürünü 1 yıla yakındır kullanıyorum. Doğal görünümü en çok sağlayan ve kalıcı olan olduğu için ilk tavsiyemdir. İçerdiği hint yağı sayesinde kaşlarınızı şekillendirmekle kalmaz, besler ve gürleşmesine yardımcı olur. Amazon gibi platformlarda yurt dışında satış rekorları kıran bir ürün olduğunu da hatırlatmak isterim.

Kaş Sabitleyici Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Kaş Sabitleyici Daha İyi?

Doğal görünüm konusunda test ettiğim tüm ürünlerin önünde gelen Vibesoo kaş sabitleyicidir. Kaşlarınızda beyazlık bırakmaz ve uzun süre kalıcıdır.

Kaş Sabitleyici Ne İşe Yarar?

Kaş sabitleyiciler dağınık kaşlara engel olur. Yorgun bakışlar yerine dinamik bakışlara sahip olursunuz. Bunun yanında içerdiği vitaminlere göre kaşlarınız besler ve gürleşmesine yardımcı olur.

Kaş Sabitleyici Evde Nasıl Yapılır?

Youtube platformunda bu konuda çekilmiş videolar var. Ancak evde kimyasallar ile cildinizde kullanacağınız ürünler yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Kullandığınız ürünlerin sağlık bakanlığı bildirim kaydı olduğuna lütfen dikkatli olun.

“Kaş Sabitleyici Kullananlar ve Öneriler” üzerine 25 yorum

  • Vibesoo kaş sabitleyici tavsiyenize istinaden aldım aşırı memnun kaldım. Çok kaliteli içerik olmuş teşekkür ederim.

   Cevapla
 1. Vibesoo kaş sabitleyici tavsiyenize istinaden eşime aldım.Eşim aşırı memnun kaldı. Çok kaliteli içerik olmuş teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. Çok faydalı içerik kaşlarım dağınık duruyordu vibesso kaş sabitleyici tavsiyenizle aldım çok memnun kaldım kaşlarım daha düzenli duruyor artık.

  Cevapla
 3. Gerçekten kaliteli bir iş yapıyorsunuz gibi görünüyor güven veriyorsunuz,sitenin dizaynı da gayet iyi diyebilirim,teşekkürler…

  Cevapla

Yorum yapın