En İyi Prezervatif Hangisi?

Kadın ve erkeğin cinsel ilişkisi esnasında hem hijyen hem sağlık hem de gebelikten korunması adına kullanılan en iyi prezervatif hangisi sorusu her zaman gündemdedir. Çiftlerin cinsel ilişki esnasında ilk temel amaç olarak gebeliğin önüne geçmek ve bunu yaparken de cinsel hazdan fedakârlık yapmamak oldukça önemlidir.

Bu anlamda en sık kullanılan yöntem olan prezervatif kullanımı son yıllarda çok daha yaygındır. Hem mutluluğu devam ettirmek, cinsel hazzı sonuna kadar yaşamak hem de güvenli ve sağlıklı bir ilişki için en iyi prezervatifi almak ve kullanmak önemlidir.

Prezervatif Nedir?

Cinsel ilişki esnasında kullanılan ve kelimenin tam anlamıyla koruyucu anlamına gelen prezervatif, özellikle bebek istemeyen çiftlerin en büyük yardımcısıdır. İstenmeyen gebeliklere engel olmak ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamak açısından son derece önemlidir. Cinsel ilişki sonunda spermin dışarı çıkmasını engelleyen kılıf olarak tanımlanabilir.

Pin
En iyi prezervatif

Prezervatif Ne İçin Kullanılır?

Prezervatifler en iyi bilinen ve en yaygın kullanılan doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Ancak prezervatif kullanmanın en büyük avantajı cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı kalkan görevi görmesidir. Temiz bir ilişki, güvenli ve mutlu bir cinsel haz alımı için yaygın olarak kullanılır. İlk olarak bulaşıcı hastalıklara karşı geliştirilen ancak daha sonra gebelik kontrolü için de en iyi fikir olan prezervatif çok eski yıllardan beridir kullanılan bir yöntemdir.

Prezervatif Kullanırken Nelere Dikkat Edilir?

Bulaşıcı hastalıkların hem önlenmesinde hem de önlenmesinde en etkili doğum kontrol yöntemi olan kondomlar günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılmaktadır. Her prezervatifin tek kullanımlık olduğunu ve birden fazla kullanılmaması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

Seks hayatını kesintiye uğratmayan, cinsel zevki engellemeyen ve kullanımı ve kolay ve kaliteli bir prezervatif seçmenin de önemli olduğu unutulmamalıdır. Bu sayede yatak odasını prezervatifi bir zorunluluk olarak algılamadan eğlenceli oyunlar oynadığınız eğlenceli bir oyun alanına dönüştürebilirsiniz.

Söz konusu prezervatif, cinsel ilişki öncesinde erkeğin cinsel organına bir kılıf gibi geçirilerek kullanılır. Erkeğin cinsel organının sertleşmesi ve büyümesi ile prezervatif tam olarak yerleşecek ve ilişkiyi kayganlaştırıcı ve pürüzsüz yapısı ile daha da kolay ve keyifli hale getirecektir.

En İyi Prezervatif Nedir?

Bu soruya genel bir cevap vermek doğru olmamakla birlikte en önemli husus ilişki esnasında erkeğin de kadının da birbirini hissetmesi ve yeterince temasın gerçekleşmesidir. Bu anlamda prezervatif seçerken ince ve pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir.

Seks hayatınız, partnerinizle sevdiğiniz küçük numaralar ve zevki yaşamak istediğiniz yol sizi en iyi prezervatifi seçmeye yönlendirecektir. En iyi prezervatif söz konusu olduğunda kişiden kişiye ve zevklere göre değişmekle birlikte, piyasada klasik prezervatifler, geciktirici özelliği olanlar, kayganlığı artıranlar, daha ince prezervatifler, exstra ince olanlar, kabartmalı ve pürüzsüz prezervatifler mevcuttur.

Uzun süreli seks ve sonsuz zevk geceleri arıyorsanız, geciktirici prezervatifi seçmek daha uygun olacaktır. Geciktirici etkisi ve yatıştırıcı dokusuyla erkeği yavaşlatan, kadını hızlandıran ritim, birbirinin zevkine doyamayan çiftler için en iyi prezervatiflerden biri olarak dikkat çekiyor. Kısacası en iyi prezervatif size en büyük hazzı verendir. En iyisini bulmanın tek yolu denemek ve istenilen zevki veren prezervatifi bulmaktır.

En iyi prezervatif denildiğinde ilk akla gelen prezervatif seçenekleri arasında şunlar söylenebilir;

 • Herkes tarafında kullanılan klasik prezervatif modelleri
 • İnce ve tam temasa izin veren prezervatif çeşitleri
 • İlişki esnasında daha çok kayganlık sağlayan prezervatif çeşitleri
 • Kabartmalı ve daha çok tahrik eden prezervatif çeşitleri
 • Pürüzsüz ve hassas prezervatif çeşitleri
 • Hoş kokulu, meyve aromalı ve parfümlü prezervatif çeşitleri

Prezervatif konusunda kaliteyi ve en iyisini arayanlar için bu seçenekler den biri tercih edilebilir ya da hepsi denenebilir.

En Kaliteli Prezervatif Markası Hangisi?

Bugün piyasada birçok prezervatif markasını bulmak mümkündür. Kaliteli, cinsel ilişkiye zarar vermeyen ve gerçekten güvenli olan markalar kendisi ispatlamış olan markalardır. En kaliteli prezervatif markası söz konusu olduğunda, kalbinizi çalıştıran, nefesinizi kesen, zevkin kalp atışlarını kasıkta hissettiren biriyle tanıştığınızda, tutkunun sıcaklığının arttığını vücudunuzda hissedersiniz.

Tutku herkes için ortak bir duygu olsa da her insanın kendine özgü bir tatmin arayışı vardır. Herkesin tutkusuna hitap prezervatif markası kesinlikle aynı değildir. Bazen çiftler daha farklı ve daha uzun bir cinsel deneyim aramak isterler. Farklı boyut, şekil, renk ve tatlarda üretilen prezervatifler, çiftlerin farklı deneyimler yaşamalarına ve sunulan tüm zevk fırsatlarından yararlanmalarına yardımcı olur. Ancak bu çeşitlilik bazen prezervatif markaları arasında seçim yapmayı ve en kaliteli prezervatifi bulmayı zorlaştırabilir.

En Güvenli Prezervatif Nedir?

Hangi prezervatifi seçeceğiniz konusunda karar verirken en iyi tercih, tamamen partnerlerin zevklerine göre yapılan seçimdir. Söz konusu prezervatif kullanımının temel amaçları hem sağlık hem de gebelik konusunda güvenliktir.

Cinsel yollardan bulaşma ihtimali olan hastalıklara, zararlı bakterilere ve gebeliğe karşı üstün koruma sağlayan bir prezervatifin seçimi oldukça önemlidir. Bunun yanında güvenliği sağlarken cinsel ilişkinin kalitesini de düşürmeyen ve zevk almayı engellemeyen prezervatifi seçmek daha doğru olacaktır.

Bu nedenle prezervatif seçerken ve buna karar verirken kendinize bazı kriterler belirlemeniz faydalı olabilir. Hangi kondomun en iyi olduğuna karar vermek için ürün kalitesi, malzeme tercihleri ​​ve markaların yol gösterici olarak sunduğu farklı zevk ve eğlence türlerini seçebilirsiniz.

Pin
En iyi prezervatif

Prezervatif Malzeme Kalitesi

Birçoğu için prezervatifin yapıldığı malzeme ve malzemenin kalitesi önemsiz bir ayrıntı gibi görünebilir. Ancak partnerinde lateks alerjisi veya benzeri alerjisi olanlar için malzemenin kalitesi çok önemlidir. Malzeme seçiminde sorun yaşamanıza gerek yok. Kalitesiz malzemelerden yapılan ürünler yeni rahatsızlıklara neden olabilir. Daha önce denemediğiniz bir malzemeden yapılmış bir prezervatif kullanmak size daha verimli bir deneyim sunabilir.

Prezervatif üretiminde kullanılan malzemeler farklı olsa da en çok kullanılan malzeme latekstir. Lateks prezervatifler oldukça ince ve esnektir. Meni, bakteri ve virüslere karşı korumada belki de en etkili malzeme latekstir. Ancak lateks ısı aktarmadığı için aldığınız hazzı da azaltabilir.

Pek çok ürünün üretiminde kullanılan poliüretan, prezervatiflerde en çok kullanılan plastiklerden biridir. Lateks gibi çok ince ve dayanıklı bir yapıya sahip olan poliüretanın ısı üretimi latekse göre çok daha iyidir. Poliüretan prezervatifler cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı oldukça etkili bir üründür ancak poliüretan lateks kadar esnek değildirler. Bu nedenle, çatlama olasılığı daha yüksektir.

Prezervatif üretiminde en çok tercih edilen malzemelerden biri poliizoprendir. Poliizopren latekse çok benzemesine rağmen ondan çok önemli bir farkla ayrılır. Poliizopren alerjik reaksiyonlara neden olabilecek maddeler içermez. Poliizopren prezervatifler poliüretandan daha kalın ve yumuşak, lateksten daha doğaldır.

Prezervatifi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Prezervatifler yumuşak lateksten yapılmıştır, bu nedenle açarken ve kullanırken yırtılmadan kullanılması son derece önemlidir. Paketinden dikkatlice çıkartılması ve kullanma esnasında tırnak darbesiyle yırtılmamasına dikkat etmelisiniz. İlişki esnasında penis ereksiyon halindeyken prezervatif takılmalıdır. Boşalmadan sonra, tamamen yumuşamadan önce penisten çıkartılması gerekir.

Boşalmadan hemen sonra çıkartılması, penisin yumuşamadan ve içindeki meninin kadının cinsel organının içine boşalmaması için önemlidir. Aksi halde olası bir gebelikten kurtulmak mümkün olmayabilir.

Prezervatif kullanırken dikkat edilecek hususlar sıralanacak olursa şunları söylemek mümkündür;

 • Paketinden dikkatlice yıpranmadan çıkartılması
 • Penisin sertleşmesinden sonra giydirilmesi
 • İlişkiden sonra zaman kaybetmeden meni boşaltılmadan çıkartılması
 • Çıkartıldıktan sonra poşet gibi düğüm atılarak çöpe atılması

Bu kurallara dikkat edilmesi halinde prezervatiften olduğunca memnun kalmak ve faydalanmak mümkündür.

Meyve Aromalı Prezervatifler

Güzel koku herkesi etkileyen ve duyguları harekete geçiren bir unsurdur. Bu nedenle cinselliği daha da ön plana çıkartacak hoş kokular ve hatta meyve aromaları prezervatif üretiminde sıklıkla kullanılır.

Meyve aromalı prezervatifler daha ince ve zariftir ve daha fazla etkileyicidir. Aromanın hoş kokusu penisten gelen kokuyu bastırdığı için kadınlar aromalıları tercih eder, böylece kadınlar daha iyi odaklanabilir.

Görünmez Prezervatif

Prezervatifin kullanım esnasında hem erkek hem de kadın tarafından hissedilmemesi cinsel ilişkinin daha fazla keyifli olması açısından önemlidir. Ayrıca günümüzün üstün teknolojisi ile üretilen görünmez prezervatif, nano-gümüş köpük içeren yepyeni bir doğum kontrol ürünüdür.

İnanılmaz derecede ince olduğu için görünmez olarak tanımlanır ve hiçbir şekilde hissedilmez. Daha kaygan, daha narin ve daha antibakteriyel özelliklere sahip olan bu prezervatif çeşitleri de en kaliteli prezervatif seçenekleri arasındadır.

Prezervatif Boyutları Neden Önemlidir?

Prezervatif satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da cinsel organın boyutuna uygun olan bir prezervatif almaktır. Çok uzun bir prezervatif rahatsız edici olabilir, ancak koruyucu etkisini kaybetme riski taşıdığı için tehlikeli de olabilir. Ancak size en uygun prezervatifi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey uzunluğu değil genişliğidir. Penisi tamamen kapatmayan bir prezervatif, koruma derecesini azaltabilir ve cinsel ilişki sırasında her iki tarafı da etkileyebilir. Markalar, farklı prezervatif boyutlarına sahip dört farklı boyutta prezervatif üretmektedir.

Prezervatif satın alırken boyut ve genişliği konusunda dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Büyük ebatlarda satılan prezervatiflerin temsili genişliği 55 mm ve açıklık çapı 35 mm’dir.
 • Ortalama bir prezervatifin temsili genişliği 52 mm ve açıklık çapı 33 mm’dir.
 • Küçük bir prezervatifte bu boyut 49 mm temsili genişlik ve 31 mm açıklık çapıdır.
 • Ekstra küçük prezervatifin boyutları temsili 48 mm genişlik ve 29 mm açıklık çapıdır.

Bu boyutlar markadan markaya değişse de farklar çok büyük değildir ve erkeğin cinsel organının yapısına ve boyutuna göre tercih edilmelidir.

Doggy Pozisyonu Nedir? Çok Sevilmesinin Sebepleri içeriğimize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (29 oy aldı)
Yorum yapın

1