En İyi Yaşlanma Karşıtı Cilt Serumu Tavsiyeleri

Her kadının isteğidir muhteşem ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmak. Hiçbir kadın lekeli, akneli ve kırışık bir cilt görünümüne sahip olmak istemez. Kadınların belli aralıklarla geçirdikleri dönemsel zamanlarda yüzlerinde belli belirsiz lekelenmeler, akneler olabilir ancak yaşın ilerlemesi ile birlikte ciltte meydana gelen kırışıklık ve sarkmalardan kaçmak mümkün değildir.

Ancak yaşlanmadan kaynaklı ciltte meydana gelen sorunlardan kurtulmak ve bu durumu önlemek için birçok yöntem bulunuyor. Bunların başında günlük hayatta uygulayabileceğiniz yaşlanma karşıtı serumlar geliyor. Yaşlanma karşıtı serumlar cildin ihtiyacı olan vitaminleri karşılayarak cildin daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Üstelik bu serumların fiyatı, uygulayabileceğiniz diğer yöntemlerden daha uygun fiyatlıdır. Yaşlanma karşıtı serumları düzenli olarak kullandığınız taktirde cildinizin sağlıklı, genç ve kusursuz göründüğünü fark edeceksiniz. Bu yazımızda en iyi yaşlanma karşıtı cilt serumlarını araştırdık. Şimdi gelin yaşlanma karşıtı cilt serumları listemize bir göz atalım.

En İyi Yaşlanma Karşıtı Serum

Her zaman ciltte dönemsel olarak lekelenmeler ve akneler meydana gelebilir. Ancak yaşlanma ile birlikte oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar kadınların istemediği bir görüntüdür. Bu sebeple üretilen yaşlanma karşıtı serumlar kadınların adeta kurtarıcısı oluyor.

Cilt bakımı için oldukça önemli olan yaşlanma karşıtı serumların içeriğinde bulunan hyalüronik asit, antioksidan, retinol gibi aktif içerikler cildin kırışmasına karşı önleyici bir bariyer oluşturuyor.

Cildimiz bizler için oldukça önemli bir hazinedir. Cildimizin her daim temizlenmeye ve bakıma ihtiyacı vardır. Cildimiz; havada bulunan tozlardan, makyajdan, stresten, hormonal dengeden dolayı deformasyonlar yaşayabilir. İşin içine yaşlanma girdiğinde cildin kırışık ve sağlıksız görünmesi kaçınılmaz olur.

Cildimizin sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olacak yaşlanma karşıtı serumlar bu durumun önüne geçebilir. Peki, en iyi yaşlanma karşıtı serumlar hangileridir? En iyi yaşlanma karşıtı serumlar şunlardır;

  • La Roche Posay Hyalu B5
  • Shiseido BOP Advanced Super Revitalizing Cream
  • Estee Lauder Advanced Night Repair
  • The Ordinary Retinol 1% in Squalane

Yukarıda belirttiğimiz yaşlanma karşıtı serumlar, cildinizin sağlıklı, parlak ve genç görünmesine yardımcı olur. Ancak yaşlanma karşıtı serum seçerken bazı ufak noktalara dikkat etmenizi öneririz. Öncelikle yaşınızı göz önüne alarak, kendinize uygun olan yaşlanma karşıtı serum seçmeniz gerekir. Hadi gelin kusursuz bir cilt de sahip olmanıza yarayacak bu serumlara daha yakından bakalım.

La Roche Posay Hyalu B5

La Roche Posay Hyalu B5 dolgunlaştırıcı ve onarıcı serum tüm cilt tipleri için uygun olan yaşlanma karşıtı serumdur. İçeriğinde yer alan hyalüronik asit ve B5 vitamini sayesinde cildin sağlıklı görünmesine cildi nemlendirmeye ve ciltteki kırışıkları onarmaya yardımcı olur. Cildin dolgun görünmesini sağlar ve cilt bariyerini aşarak cildin kırışıklığını giderir.

La Roche Posay Hyalu B5 dolgunlaştırıcı ve onarıcı serum kullanma şekli tüm yüzünüze ve boynunuza elinizle yedirerek nazikçe sürün. Ürünü sabah akşam olmak üzere cildiniz temizken uygulayın. Ürünün göz ile temasından kaçının.

Üürünün boyutu 30ml olarak boyutlandırılmıştır. La Roche Posay Hyalu B5 dolgunlaştırıcı ve onarıcı serum fiyatı 525 TL’dir. Kullananların çoğu ürünün en iyi yaşlanma karşıtı serumlardan olduğunu belirtmiştir.

Shiseido BOP Advanced Super Revitalizing Cream

Shiseido BOP Advanced Super Revitalizing Cream cilde esnek bir görünüm vererek kırışıklığı giderir. Cidin prüzsüz olmasını sağlarken yaşlanma izleri olan ince çizgileri yok eder ve cildin yaşlanma karşıtı oluşabilecek kırışıklığının önüne geçer. Cildin dahha nemli, parlak ve yumuşak görünmesine yardımcı olur.

Shiseido BOP Advanced Super Revitalizing Cream kullanım şekli sabah akşam tüm yüze el yardımı ile ince bir tabaka halinde sürülmelidir. Ürün 50 ml boyutundadır. Shiseido BOP Advanced Super Revitalizing Cream yaşlanma karşıtı serum fiyatı 1400 TL’dir.

Estee Lauder Advanced Night Repair

Estee Lauder Advanced Night Repair en iyi yaşlanma karşıtı serumlarından biridir. Tüm cilt tipleri için uygundur. Cildi nemlendirirken içeriğinde fazla miktarda bulunan hyalüranik asit sayesinde cildin sağlıklı ve gergin olmasını sağlar. Ciltte oluşturduğu bariyer sayesinde dış etkenlerden kaynaklı gelebilecek kire karşı önlem alır.

Cildi sıkılaştırır ve cildi yaşlanma belirtilerine karşı korur. Estee Lauder Advanced Night Repair serumu kullanım şekli sabah akşam olmak üzere tüm yüze sürülmelidir. Estee Lauder Advanced Night Repair serumu 30 mldir.Estee Lauder Advanced Night Repair yaşlanma karşıtı serum fiyatı 850 TL’dir.

The Ordinary Retinol 1% in Squalane

The Ordinary Retinol 1% in Squalane yaşlanma karşıtı serumu içeriğinde yüksek miktarda retinol bulundurur. Bu nedenle ürünü kullanırken göz çevresinde ve dudak kenarlarında tahrişe neden olabilir. Tüm cilt tipleri için kullanılabilir. Cildi kırışık görünümünden arındırarak cildi daha genç bir görünüme kavuşturur. The Ordinary Retinol 1% in Squalane serum oldukça güçlü bir içeriğe sahip olduğu için hassas cilde sahip olanlar test ederek kullanmalıdır. The Ordinary Retinol 1% in Squalane kullanım şekli göz ve aşız çevresi hariç tüm yüze gece uygulanmalıdır. Ürünü güneş koruyucu ile kullanılması tavsiye edilir. Ürün 30 ml boyutundadır. The Ordinary Retinol 1% in Squalane yaşlanma karşıtı serum.

En İyi Yanık Kremi İz Birakmayan içeriğimize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

5/5 - (34 oy aldı)
Yorum yapın

1