Ürederm Kullananlar Ve Hakkında Yorumlar

İnsanlar her yaşta çeşitli cilt sorunları ile karşılaşabiliyor. Sağlıklı ve daha iyi görünen bir cilde sahip olmak isteyenler çeşitli losyon ve krem çeşitlerini tercih edebiliyor. Ürederm kullananlar ve hakkında yorumları yapanlar, birçok faydasını gördüğünden bahsedebiliyor. Ürederm ürünleri krem formunda olabildiği gibi losyon formunda da olabiliyor. Losyon olanlar daha çok tercih ediliyor. Yapılan yorumlara bakıldığında da kullanım kolaylığı ve gösterdiği etkiden dolayı ürederm ürünlerinin çok sayıda kişi tarafından kullanıldığı görülebiliyor.

Ürederm Nedir?

Ürederm, kuru ciltleri iyileştiren, ciltteki pullanmaları gideren, cildin nemli ve yumuşak olmasını sağlayan yağ emülsüyon karışımı losyon türüdür. Üretilmeye ilk başlandığı günden günümüze aynı görünümde piyasada yer alıyor ve beyaz mavi renkli sade tasarımlı kabında sunuluyor. Cilt rahatsızlıkları için onarıcı, iyileştirici ve nemlendirici ilaç grubunda yer alıyor. Ürederm kullanmak isteyenler, kozmetikçilerde değil eczanelerde bulabiliyor.

Ürederm Etken Maddesi

Ürederm ürünleri, her yaştaki insanların rahatlıkla kullanabileceği cilt bakım ürünüdür. İçeriğinde yer alan etken maddesi, karbamid ve koruyucu maddeler olarak da. poliheksanid, mağnezyum, Edta, sodyum klorür, laktik asit, butilhidoksitoluen, saf su bulunuyor. İlaç içerisinde, etken maddenin bulunma oranı %10 olarak belirleniyor ve beyaz renkli sıvı, yoğun kıvamında oluyor. Etken madde, cilt yüzeyindeki ölü dokunun temizlenmesini ve cilt altı hücrelerin canlanmasını sağlıyor.

Ürederm Niçin Kullanılır?

Ürederm losyon ürünü neye yarar sorusu ve bu konuda yapılan çok sayıda yorum yer alıyor. Ürederm ürünü kullanıldığında birçok fayda sağlıyor. Cildin yumuşatılması ve nemlendirilmesi konusunda oldukça başarılıdır ve tüm kullanıcılar tarafından tercih ediliyor.

 • Kuru cilt tedavilerinde,
 • Sert ciltlerin yumuşatılmasında,
 • Vücudun tüm bölgelerinde nemlendirici olarak,
 • Cilt yüzeyindeki ölü derinin atılmasına yardımcı olmak için,
 • Ciltte canlı bir görünüm elde etmek için,
 • Sivilcelerin giderilmesi için,
 • Topuk çatlaklarının iyileştirilmesi,
 • Balık pulu deri tedavilerinde,
 • Egzama tedavilerinde,

Kısacası, ürederm krem veya losyon ürünleri, cilt bakımı ile ilgili tüm işlemlerde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Ürederm KremPin
Ürederm Krem

Ürederm Nasıl Kullanılır?

İnsan sağlığı için üretilen her ilaç türü doğru kullanıldığında istenilen etkiyi gösterebiliyor. Ürederm ürününde de yanlış kullanımlar, ilacın göstereceği etkinin azalmasına neden olacaktır. Doğru yerde doğru kullanım elde edilecek faydayı artıracaktır.

 • Cilt hastalıklarının tedavisinde doktorun önerdiği şekilde ve miktarda kullanılmalıdır.
 • Ürederm kullanmadan önce eller ve sürülecek bölge iyice yıkanmalıdır,
 • Fazla olmamak kaydıyla parmak uçlarına alınır ve belirlenen bölgeye ovalama yaparak uygulanır,
 • Deri üzerine uygulama yapıldığında ve derinin iyice emdiğinden emin olduktan sonra deri üzeri açık kalabilir ya da kapatılabilir.
 • Cilt sorununa göre günde 1 ya da 2 defa kullanmak yeterlidir,

Günlük kullanımlarda, kullanım miktarını iyi ayarlamak gerekir. Çok miktarda kullanmak daha fazla etki göstereceği anlamına gelmez.

Ürederm Yan Etkileri Nelerdir?

Medikal tüm ürünlerin faydalarının yanı sıra çeşitli yan etkileri de vardır. Ürederm ürünlerin yan etkileri çok azdır ve kişiye göre görülme durumları şunlardır.

 • Ciltte hafif kızarıklık ve yanma,
 • Ciltte karıncalanma,
 • Kurdeşen,
 • Boğaz bölgesinde hafif şişme,
 • Karın ağrısı ve kramplar,

İlaç prospektüs bilgilerinde yan etkiler hakkında bilgi veriliyor ve olumsuz bir durum ile karşılaşıldığında doktora başvurulması uyarısı yapılıyor. Belirtilen yan etkilerin görülme oranı çok zayıftır.

Ürederm Muadilleri

Sağlık sorunları ile üretilen ilaçların etken maddeleri kullanılarak farklı ilaç formları üretilebiliyor. Aynı etken maddeye sahip olan ilaçlar birbirinin muadili oluyor. Ürederm ürünü muadilleri arasında şunlar yer alıyor.

 • Nutraplus krem,
 • Ürepial emülsiyon,
 • Excipial lipo,
 • Excipial hydro solüsyon,
 • Karesal pomad,
 • Karesal fort pomad,

Farklı markalar tarafından aynı etkin madde ile üretilen bu ilaçlar, cilt sorunlarının tedavisinde kullanılıyor ve doktorlar ya da eczaneler tarafından birbiri yerine önerilebiliyor.

Ürederm KremPin
Ürederm Krem

Ürederm Güvenli Mi?

Ürederm krem veya losyon ürünlerini kullanacak olanlar, ürün içeriği ve yan etkileri hakkında bilgi edinmek istiyor. Kullanıcı yorumları, doktor tavsiyeleri bu konuda bilgilendirici oluyor. Ürederm ürünü içeriğinde kortizon bulunmamakta ve isteyen herkes güvenli bir şekilde kullanabilmektedir. Tüm açıklamalarda, kortizonlu bir ürün olmadığı ve içeriğinde kortizon bulunmadığı açıkça belirtiliyor.

Ürederm Kimler Kullanmamalı?

Ürederm hakkında detaylı bilgilere ulaşanlar, kullanım şeklinin yanı sıra kimlerin kullanmaması gerektiğini de öğrenebiliyor. Ürederm ilacını kullanmaması gerekenler şunlardır.

 • Ürünün etken ve yardımcı maddelerine karşı alerjisi olanlar,
 • Hamile ve emziren kadınlar doktor tavsiyesi olmadıkça kullanmamalıdır,
 • Bebeklerde doktor önermeden kullanılmamalıdır,
 • Cilt yapısı çok hassas olanlar kullanmamalıdır,
 • Ağız, burun içi ve göz gibi bölgelere sürülmemelidir,
 • Ciltte açık yara varsa kullanılmamalıdır,
 • Çatlamış ya da tahriş olmuş ciltlerde kullanılmamalıdır,
 • Aşırı soğuk ya da sıcak yerlerde kullanılmamalıdır,

Tüm bireyler bu hususlara dikkat etmeli ve belirtilen grupta olan kişiler doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmamalıdır.

Ürederm İlacı Saklama Koşulları

Ürederm ilacı, sıvıya yakın bir forma sahiptir ve her zaman temiz yerlerde muhafaza edilmelidir. Sıvıya yakın formda olduğu için toz tutma özelliği fazladır ve hijyen ortamlarda saklanmalıdır. Oda sıcaklığına sahip alanlarda muhafaza edilmeli ve her zaman son kullanma tarihine dikkat edilmelidir. Her zaman kendi orijinal kutusu içerisinde muhafaza edilmelidir.

Ürederm Nerelere Sürülür?

Ürederm ilacı, cilt onarıcı, besleyici ve nemlendirici özelliklere sahiptir. Yüz bölgesinde göz ve burun alanlarına sürülmeden yüzün tüm bölgelerinde güvenle kullanılabilir. Cilt besleyici özelliğinden dolayı, vücudun tüm bölgelerine sürülebilir. Kullanırken uygulama yapılan alanlarda açık yara olmamasına dikkat edilmelidir.

Ürederm Güneş Yanığına İyi Gelir Mi?

Ürederm ilaç hakkında merak edilen sorular arasında güneş yağını kullanımı ile ilgili çok sayıda soru yer alıyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında, güneş yanığı tedavileri için kullanan ve kısa sürede olumlu sonuç alan çok sayıda kullanıcının olduğu görülebiliyor. Bu ürederm ürünlerinin güneş yanığı için güvenle kullanılabildiğini ve olumlu sonuçlar alındığını gösteriyor.

Egzama İçin Ürederm Kullanılır Mı?

Ürederm ilacı, egzama ilacı olarak kullanılmıyor. Egzama tedavileri için doktorlar başla ilaçlar reçete ediyor. Ancak ürederm ilacı, cildin rahatlamasını, ölü dokulardan temizlenmesini ve beslenmesini sağladığı için egzama tedavilerinde de yardımcı ilaç olarak kullanıldığı görülebiliyor. Egzama için ürederm kullananlarda çeşitli faydalarını görmeye başlayabilecektir.

Ürederm Mantar Hastalıklarına Kullanılır Mı?

Ürederm, cilt nemlendirici ve arındırıcı ürünler olarak tavsiye ediliyor. Ciltte oluşan mantar hastalıkları için ürederm ilaçları kullanılmaz. Doktorlar, mantar hastalıkları için travazol krem ve türü ilaçların kullanılmasını öneriyor. Ürederm kullanıldığında, mantar hastalıkları için istenilen fayda görülmeyebilecektir. Bunun için mutlaka doktor tavsiyesine uyulması gerekiyor.

Sivilce Tedavisi İçin Ürederm

Erkek ve kadın genç bireyler çoğu zaman sivilce (akne) sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Sivilcelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler kullanılabiliyor. Ürederm ilaçları, cildi temizlediği ve hava almasını sağladığı için oluşan sivilcelerin kısa sürede yok olmasını sağlayabiliyor. Cilt üzerinde yağlanma yapmadığı için sivilce tedavisinde olumlu sonuçların alınmasını da sağlıyor. Ürederm ilacının faydaları sayılırken, sivilce sorununa iyi geldiği her zaman belirtiliyor. Kullanıcı yorumlarında da çok sayıda kullanıcı, ürederm sayesinde sivilce etkisinden kurtulduğunu belirtiyor.

Ürederm Yağ Bezesini Geçirir Mi?

Yağ bezeleri, deri altında lokal olarak yağ tabakasının oluşması ve ciltte şişkinlik olarak ortaya çıkar. Bu durumdan rahatsız olanlar, cilt bakımında kullandıkları ürederm losyonlarını kullanabilir. Yağ bezelerinin giderilmesi için olumlu etkilerinin olduğu bilinir ancak tamamen geçirdiği konusunda kesin bir kanıt yoktur. Bireyler yardımcı tedavi ürünü olarak kullanabilir.

Ürederm Kullanıcı Yorumları

Ürederm kullananlar, gördükleri etki ve ürünle ilgili düşüncelerini paylaşmak için yorum yapıyorlar. Gerçek kullanıcıların yapmış olduğu yorumlar arasında şunları bulabilirsiniz.

 • Ayşe: Cildim için en iyi nemlendirici ürünlerden birisi ve sürekli kullanıyorum. Cildim her zaman yumuşak ve parlak kalıyor, sivilce oluşmuyor.
 • Fatma: Cilt sorunlarım için başkasının tavsiyesi üzerine kullanmaya başladım ve istediğim sonuca hemen ulaştım. Egzama gibi önemli sorunları bile kısa sürede geçiriyor, herkese tavsiye ediyorum.
 • Ahmet: Ürederm ürünlerinin faydası var zararı yok. Herkes denesin ve istediği cilt görünümüne kısa sürede kavuşsun. Kullandıkça daha fazla memnun kalınıyor.
 • Umut: Cildimle ilgili yaşadığımız sorun için kullandım ancak istediğim faydayı tam göremedin. Aynı sorun için kullanan başka arkadaşlar istedikleri faydayı gördüler. Kimse denemeden bilemez.

Ürederm kullanıcı yorumları ve ürün hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyenler, kısa bir araştırma ile güncel bilgilere ulaşabiliyor. Ürederm ürünleri, yan etkisi yok denecek kadar az ve cilt için oldukça faydalı bir üründür. Doktor tavsiyesi ile kullanma talimatlarına uygun kullananlar, kısa sürede istedikleri faydanın oluştuğunu ve cilt sorunlarının çözüldüğünü görebilecektir.

Tre Krem Kullananlar Ve Hakkında Yorumları içeriğimize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

4.8/5 - (38 oy aldı)
Yorum yapın

2